Centrum logopedyczne Daniela Michniewicz

Nenckiego 138
52-212 Wrocław

http://www.logopeda-michniewicz.pl


Od najmłodszych lat słyszymy o tym, że należy dbać o język i ważne jest prawidłowe wymawianie poszczególnych zdań.

Sprawia to, że staramy się być w tej dziedzinie perfekcyjni i przykładamy szczególną wagę do tego, aby zostać zrozumianym przez drugą osobę. To bardzo ważny element kontaktów międzyludzkich, dlatego w wypadku naszych pociech warto zadbać o poprawną wymowę już od najmłodszych lat.
Niektóre dzieci z naturalną łatwością wymawiają poszczególne sylaby czy też litery, inne mają z tym mały problem i tutaj właśnie tworzy się miejsce dla osoby zajmującej się tymi drobnymi niedociągnięciami. Autyzm dziecięcy, bo o nim mowa jest osobą, która ma za zadanie pomoc przy zwalczaniu tych drobnych problemów. Nie można ich lekceważyć, bowiem mogą się przerodzić w poważniejsze problemy a te należy zwalczać już w zarodku.
Centrum logopedyczne możemy znaleźć w naszym pobliżu, wystarczy wpisać odpowiednią frazę w wyszukiwarkę a następnie umówić się na pierwszą wizytę. Nastąpi na niej rozpoznanie problemu a logopeda poprzez zabawę postara się pomóc naszemu dziecku. Czasami takie placówki są połączone z centrum leczenia autyzmu dla dzieci młodszych. Dlaczego?
Ponieważ logopeda ma także wpływ na relacje interpersonalne naszych pociech, jego objawy są przez rodziców często lekceważone, wmawiamy sobie, że wszystko minie z wiekiem. Dlatego ważne jest to, aby rozpoznać i leczyć tę dolegliwość od najmłodszych lat. Pamiętajmy bowiem, że ułatwi to naszym pociechom w dużym stopniu dalsze funkcjonowanie.

Fotorelacja

dzieci

zabawa

zabawki

autyzm

medycyna

leczenie